O mnie i o blogu

Lubię jeść! I gotować.

Za moim gotowaniem nie stoi ani żadna teoria, ani lata praktyki pod okiem mam czy babć. Zaczęłam gotować zaledwie kilka lat temu, kiedy zostałam wegetarianką i stało się dla mnie ważne co zjadam. Innymi słowy, żadna tam ze mnie profesjonalistka ani nawet zaawansowana amatorka. :)

Zazwyczaj korzystam z przepisów znalezionych w sieci, czasami coś w nich zmieniam, ale zawsze linkuję do źródła inspiracji. Czasami gotuję według przepisów z książek; wówczas również wyraźnie to zaznaczam.
Wszystkie zamieszczone tu przepisy zostały przeze mnie przynajmniej raz wypróbowane i uznane za warte zapamiętania i powtórzenia. Czasami edytuję stare przepisy; robię tak, gdy mam coś nowego do dodania lub po prostu zrobiłam lepsze zdjęcie.
A właśnie, wszystkie zdjęcia też są mojego autorstwa (chyba że zaznaczyłam inaczej).

Jestem leniem i lubię przyrządzać rzeczy, które są w miarę proste i szybkie. Lubię, gdy jedzenie ładnie wygląda, ale zdecydowanie ważniejsze jest dla mnie to, aby ładnie pachniało. Dlatego moje posiłki nie zawsze wyglądają efektownie, ale zawsze pachną smakowicie.
Mam przydomowy ogródek, więc często gotuję w oparciu o to, co mi akurat wyrosło.
Mam też 2 koty, więc staram się, aby jedzenie dało się łatwo ukryć w lodówce bądź szafce. ;)

Ten blog jest na licencji Creative Commons. To znaczy, że będzie mi miło, jeśli ktoś wykorzysta mój tekst bądź zdjęcie, ale pod warunkiem, że wyraźnie zaznaczy kto jest jego autorem i będzie go rozpowszechniał na tej samej licencji.

Możesz skontaktować się ze mną, pisząc na adres smakizapachy(małpa)gmail.com

Jeśli masz ochotę, możesz podglądać mnie na Instargramie lub Pinterest. Możesz też zajrzeć na mój drugi blog, tym razem blog o bieganiu.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...